Gdzie znaleźć dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości - kluczowe informacje
Gdzie znaleźć dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości - kluczowe informacje
Blog Article
Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest krótka, ale burzliwa. Te najlepsze firmy wykorzystują poliwęglanu, graweru laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia łącznie z farbami OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Warto jednakże pamiętać, że nie wszystkie firmy na rynku dostarczają produkty najwyższej jakości. Dlatego zawsze warto sprawdzać opinie przed zakupem i decydować się na renomowane firmy z pozytywnymi recenzjami.
Poliwęglan to taki solidny plastik, który jest niesamowicie trwały. Dokumenty zrobione są na poliwęglanie, czyli orginalnym materiale z którego produkuje się prawdziwe dokumenty. Poliwęglan to taki tworzywo, który jest sztywniejszy od zwykłego PCV, ciężej się wygina, słabiej wrażliwy na zimno.
Najważniejszą zaletą jest to, że można w nim wygrawerować laserowo. Lepiej przeznaczyć trochę więcej, ale posiadać dokument, który nie rozpadnie się po kilku dniach.
kolekcjonerski dowód osobisty
W dokumentach z poliwęglanu dane są grawerowane, co możecie namacać przesuwając po nich paznokciem. Co więcej, pod pewnym kątem grawerowane elementy mają często subtelnie srebrny blask, który jest niemożliwy do zdobycia przy użyciu zwykłego druku. Prawdziwe dokumenty identyfikacyjne zawierają elementy zauważalne jedynie w świetle ultrafioletowym. Po poświeceniu dokumentu taką lampką, muszą ujawnić się ekstra elementy, takie jak symbole, napisy czy wzory, które są niedostrzegalne w standardowym świetle.
W zależności od charakteru dokumentu potrafią to być: "Tłoczenie" na miniaturze zdjęcia, Znaki Braille'a, Wypukłe imię i nazwisko, Relief na elementach wizualnych. Te elementy nie tylko poprawiają poziom dokumentu kolekcjonerskiego, ale również świadczą o zaawansowanej technologii użytej do jego wytworzenia. Zawodowe dokumenty kolekcjonerskie posiadają elementy, które przekształcają swój obraz w zależności od kąta obserwacji. Kinegram - holograficzny element zabezpieczający, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - modyfikowalne laserowo obrazy, Relief - odczuwalne dotykiem zagłębienia lub wzniesienia. W topowych dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów musi wynosić prawie 100% kompatybilności z pierwowzorem. Jak napisano w analizie firm oferujących dokumenty kolekcjonerskie, niektóre produkty wyglądają na "wypłowiałe" - to znak alarmowy świadczący na słabą standard produkcji.
Unikalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim także!), jaki daje efekt 3D. To jeden z trudniejszych do wykonania elementów, przez co wiele kiepskich dokumentów kolekcjonerskich albo w wcale go nie ma, albo jest on wykonany w metodę prosty, bez efektu 3D. Najwyższej jakości dokument kolekcjonerski to nie tylko kolekcja pojedynczych zabezpieczeń, ale ich zgrana jedność. Poświęć uwagę, czy rozmaite elementy dokumentu są ze sobą zgrane, czy też niektóre wydają się dodane "na gwałt" lub wyróżniać standardem od innych. Nadmiernie nieważkie lub zbyt cienkie dokumenty to sygnał, że producent oszczędzał na materiale.
Ostatnią, ale nie mniej znaczącą cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest szansa ich kontroli przed zakupem. Jak czytamy w artykule analitycznym: "Ekstra plusem jest możliwość uzyskania fotografii wykonanego dokumentu przed dostawą." Zamawiaj TYLKO od dostawców, którzy proponują ci szansę zobaczenia dokumentu przed przesyłką! Z tego powodu zawsze warto wydać pieniądze w produkt od renomowanego producenta, który dba o detale i stosuje nowoczesne technologie produkcji.